Väggarmaturer

226904

VÄGGARMATURER 1 par, 1940-tal, mässing och glas, design Ture Wennerholm (1892-1957) för L.M Ericssons huvudkontor vid Telefonplan, längd 53 cm

Slitage, märkt med tuschpenna

Ändringar/tillägg
Glaskuporna står löst uppepå sockeln

Belysning, Taklampor

Rum 3

Väggarmaturer

Budhistorik (12 bud)
1121928
1122704
1121928
1 900
1122701
1 800
1121928
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.