Damskrivbord med skåpöverdel Ludvig XV-stil

226893

DAMSKRIVBORD med skåpöverdel, 1800-talets slut, Louis XV-stil, tvådelad, mässingsinläggningar på sköldpaddsimitation, mässingsdetaljer, svärtat trä, överdel med 2 lådor och hyllplan, höjd 145, 80x54 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Richard Bergh

Skador, delar saknas, lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att uthämta i Utlämningen

Rum 5

Budhistorik (37 bud)
1122268
12 500
1122172
12 000
1122172
11 500
1122266
11 000
1122172
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.