Antika föremål

226852

ANTIKEN, 5 föremål, del av bemålad aryballos, oljeflaska i glas med skada, oljeflaska i lergods, lerfat från medsoamerika, limebehållare, troligen precolumbiansk, höjd 5,5-10 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i Rom under senare delen av 1940-talet

Skador

Etnografica

Monter 9

Antika föremål

Budhistorik (2 bud)

1115060
500
1114695

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.