Kandelabrar Frankrike

226848

KANDELABRAR, 1 par, empirestil, Frankrike, 1800/1900-tal, förgylld och patinerad brons och marmor, för 4 ljus vardera, höjd 80 cm

Omarbetade, 2 ljusmanschetter snarlika, ljusarm lagad

Belysning, Ljusstakar, Diverse

Monter 10

Kandelabrar Frankrike

Budhistorik (22 bud)
1122034
27 000
1120849
26 000
1120848
25 000
1120847
24 000
1120844
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 587 EUR, 3 038 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.