Aryballos

226846

ARYBALLOS, antiken, grekisk/etruskisk, dekor av svartmålade löpande djur, höjd 9 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt i Rom under senare delen av 1940-talet

Slitage

Diverse

Monter 10

Aryballos

Budhistorik (8 bud)
1117739
750
1122656
700
1117739
650
1122655
600
1117739
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.