Ljusstakar fransk empire

226839

LJUSSTAKAR, 4 st, 1800-talets första hälft, fransk empire, delvis brännförgylld brons, höjd 28 cm

Slitage och obetydliga bristningar

Belysning, Ljusstakar

Monter 10

Ljusstakar fransk empire

Budhistorik (16 bud)
1121874
32 000
1117889
30 000
1116230
29 000
1116200
27 000
1115749
26 000

Slutpris SEK:
32 000
3 088 EUR, 3 507 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.