Urna Rörstrand majolika

226817

URNA, med hänklar, 1800-talets slut, Rörstrand, majolika, höjd 36 cm,
balusterformad sockel i svärtat trä medföljer, höjd 37 cm

Mindre nagg på hänklar, invändigt och utvändigt med krackeleringar

Keramik/Porslin

Rum 11

Urna Rörstrand majolika

Budhistorik (8 bud)
1122096
1121741
1119323
950
1119321
900
1118774
850

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.