Fällbord Maria

226655

FÄLLBORD, "Maria ", design Bruno Mathsson 1936, brännstämplad firma "Carl Mathsson Made i Värnsmo Sveden 1978" , björk, höjd 72, 280x110 cm (fullt utfällt)

Ytskador, fanersprickor

Rum 8

Fällbord Maria

Budhistorik (18 bud)
1122842
10 000
1122846
10 000
1122842
9 800
1122828
9 600
1122838
9 400

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.