Eames Lounge Chair

226609

FÅTÖLJ med FOTPALL, Charles & Ray Eames, "Lounge chair", 1970-tal, etikettmärkta Vitra, formgiven 1956, stoppad sits, brunt originalskinn

Senare sittskål, ett armstöd med mindre lagning, smärre slitage

Möbler, Design

Eames Lounge Chair

Budhistorik (19 bud)
1120907
23 000
1120906
22 000
1120903
21 000
1120905
21 000
1120903
20 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
22 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.