Sockerskål med lock1800-tal

226592

SOCKERSKÅL med lock, silver, 1800-talets senare del, delvis graverad dekor, lockknopp samt mynning med pärlstav, invändigt förgylld, höjd 20 cm

Fylld fot, bristningar, slitage, gravyr

Silver

Monter 1

Sockerskål med lock1800-tal

Budhistorik (15 bud)
1119402
1 700
1118934
1 600
1119401
1118934
1 400
1117828
1 300

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.