Servis slipade glas

226590

GLASSERVIS, 49 dlr, omkring 1900-talets mitt, slipad dekor, bestående av: 6 champagnekupor, 5 rödvinsglas, 3 vitvinsglas, 10+4+5 starkvinsglas (4 i grön glasmassa), 5 sherryglas, 6 punschmuggar, 5 selterglas;
6 delar med nagg medföljer

Glas, Servisglas

Monter 2

Servis slipade glas

Budhistorik (3 bud)

1118086
450
1115835
1108894

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.