Fisktallrikar Arabia

226589

TALLRIKAR, 8 st, flintgods, Arabia, Finland, "Crayfish", dekor med motiv av fiskar och skaldjur, diameter 26 cm

En med nagg vid brättets undersida, enstaka med krackelyr, obetydliga repor

Keramik/Porslin

Monter 30

Fisktallrikar Arabia

Budhistorik (9 bud)
1119145
1 700
1119306
1 600
1119145
1 400
1116194
1 300
1115669

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.