Processionssköld Indien

226583

DEKORATIONSFÄLT omgjord till PROCESSIONSSKÖLD, brons, Indien, 1800-tal, reliefdekor med motiv av Shiva med svärd, 24x18 cm

Handtag senare monterat på baksida, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 3

Processionssköld Indien

Budhistorik (23 bud)
1120776
1 600
1120772
1120757
1 400
1120771
1 400
1120757
1 300

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.