Edward Hald graal

226513

VAS, glas, Edward Hald, Orrefors, Fiskgraal, dekor av fiskar och sjögräs i grönt, signerad Orrefors Sweden Graal nr 776 Edward Hald, höjd ca 12 cm

Slitage, märken

Glas, Konstglas, Design

Monter 30

Edward Hald graal

Budhistorik (9 bud)
1119315
2 600
1115872
2 400
1114455
1115629
1114455
1 900

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.