Bägare i glas

226503

VAS/BÄGARE, troligen Åfors 1930-tal, emaljmålad dekor i svart vitt och guld, höjd 12 cm

Smärre nagg vid mynning

Ändringar/tillägg
Modell enligt uppgift formgiven till Stockholmsutställningen 1930

Glas

Monter 31

Bägare i glas

Budhistorik (7 bud)
1118386
600
1118320
550
1113776
500
1118319
450
1113776

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.