Urna 1700-talets slut

226421

URNA, flintgods, troligen Marieberg, 1700-talets slut, urnformad, bladgirlander och utsparad oval medaljong med skeppsmotiv, två inåtsvängda, bladhölstrade hänklar, kvadratisk, svartglaserad fot, höjd 37,5 cm

Omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Monter 30

Urna 1700-talets slut

Budhistorik (21 bud)
1119819
3 400
1119427
3 200
1119427
1119815
2 800
1119427
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.