Bordslyster 1800-tal

226390

BORDSLYSTER, för 3 ljus, 1800-tal, sockel i sten, stomme i mässing och bemålad plåt, behängd med olikslipade prismor, höjd 54 cm

Omarbetad, Enstaka prismor saknas, delar saknas, färgbortfall, nedslipad prisma, skador

Diverse

Rum 2

Bordslyster 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1115221
1115220
1115219
650
1110144
1109375

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.