Tallrikar orientalisk och europeisk keramik

226384

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger, TALLRIKAR, 2 st, Wien resp Berlin, 17/1800-tal, polykroma dekorer, diameter 14-24 cm

En tallrik med lagningar, smärre nagg o sprickor

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Budhistorik (15 bud)
1118313
900
1117429
850
1117001
1117416
1117001
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.