Teservis Svenskt Tenn

226326

TESERVIS, 4 dlr, Nils Fougstedt för Svenskt Tenn, Stockholm 1929, ristad dekor av blommor, bestående av: bricka, tekanna, gräddkanna, sockerskål, brickans diameter 36,5 cm

Slitage, bucklor

Diverse

Monter 27

Teservis Svenskt Tenn

Budhistorik (3 bud)

1112539
1112534
450
1106283

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.