Stig Lindberg fajansfat Gustavsberg 1946

226303

FAT, Stig Lindberg, Gustavsberg 1946 fajans, polykromt målad dekor av kvinnoansikte och växter, signerad HANDDREJAD Gustavsbergs studio Sweden Stig L samt en gåvoinskription från 1946

Mindre nagg, genomgående spricka vid brättet

Keramik/Porslin, Design

Rum 3

Budhistorik (9 bud)
1116770
1 300
1116736
1116769
1116736
550
1115715
500

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.