Takarmatur Faberhults belysning

226282

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre slitage och skador

Belysning, Taklampor

Rum 3

Budhistorik (4 bud)

1116936
450
1116867
1116842
1116598

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.