Nickolas Muray Frida painting "The Two Fridas"

226225

MURAY, Nickolas (USA/Ungern 1892-1965): Frida painting "The Two Fridas", 1939, signerad och numrerad på baksidan Nickolas Muray 52/70, gelatinsilverfotografi, 30x30 cm, med text på baksidan: Hand-made silver gelatin print by Bruce Hacko limited to 70 prints plus 5 artist proofs

Konst, Fotografi

Nickolas Muray Frida painting
Budhistorik (8 bud)
1114988
10 500
1114469
10 000
1114986
9 800
1114469
9 600
1114468
6 400

Slutpris SEK:
10 500
1 002 EUR, 1 127 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.