Roy Adzak Primitive mask

226221

ADZAK, Roy (England 1927-1987): Primitive mask, signerad och daterad på baksidan Adzak -66, Paris, olja på pannå, 42x34 cm
PROVENIENS: Alingsås Konsthall, inköpt direkt från konstnären

Konst, Måleri

Monter 27

Roy Adzak Primitive mask

Budhistorik (14 bud)
1116024
9 600
1113421
7 200
1113418
7 000
1113417
6 800
1113415
6 600

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.