Figuriner och bordslampa

226192

FIGURINER, 4 st, porslin, Dresden, 1900-tal, rokokostil, höjd ca 11,5-18,5 cm, BORDSLAMPA med figurinfot i porslin, höjd inklusiver lampskärm ca 46 cm

Skador, en av figurinerna i lampans fot saknar arm som dock medföljer

Keramik/Porslin

Monter 24

Figuriner och bordslampa

Budhistorik (15 bud)
1113277
1 400
1114112
1 400
1113277
1 300
1114111
1113277

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 150 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.