Skulptur i glaserat lergods Hertha Hillfon

226022

SKULPTUR, Hertha Hillfon, i form av ansiktsmask, lergods, glasyr i rött, blått och vitt, signerad och daterad Hillfon 1965, höjd 31x27 cm

Konst, Skulptur

Monter 23

Budhistorik (35 bud)
1114042
6 400
1114039
6 200
1114033
6 000
1114032
5 800
1114028
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.