Slaglåspistoler signerade MC Pistor

225986

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, signerad M C Pistor, Cassel, (1691-1761), ändrade från flintlås, helstockar med mässingsbeslag, signerade lås, längd 37 cm

Stocklagningar och skador, kompletterade, laddstockar saknas

Vapen/Medaljer

Monter 19

Budhistorik (9 bud)
1110366
6 000
1109906
5 600
1109438
5 000
1107748
4 400
1105363
4 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.