Oscar Törnå oljemålning

225950

TÖRNÅ, Oscar (1842-1894): Insjölandskap, signerad och daterad Oscar Törnå Ljusterö Sept 1892, olja på duk, 63x81 cm

Obetydligt färgbortfall, restaurerad (2013)

Konst, Måleri

Rum 11

Oscar Törnå oljemålning

Budhistorik (10 bud)
1113451
12 000
1113254
8 000
1113252
7 000
1112531
6 800
1112491
6 600

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.