William Callcott Knell oljemålning

225912

KNELL, William Callcott (England 1830-1880): Stormigt hav med segelfartyg, olja på duk, 75x126 cm

Ytskador, lagning, dubblerad

Ändringar/tillägg
Oil on canvas.

Konst, Måleri, Nautica/Technica

Rum 14

Budhistorik (16 bud)
1112478
8 400
1111894
8 200
1112477
8 200
1111894
8 000
1112476
7 800

Slutpris SEK:
8 400
805 EUR, 945 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.