Karmstol Ferdinand Boberg

225878

SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, ritat av Ferdinand Boberg, gustaviansk stil, fanérat i mahogny, beslag i mässing, höjd 76, 170x80 cm, KARMSTOL, 1900-talets första hälft, ritad av Ferdinand Boberg, mahogny, randig klädsel

Slitage, klädsel med fläckar

Ändringar/tillägg
Originalritningar medföljer, finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Design

Rum 6

Karmstol Ferdinand Boberg

Budhistorik (13 bud)
1107671
1112064
2 800
1107671
2 600
1111956
2 400
1107671

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.