Hillebarder

225859

HILLEBARDER, 1 par, sannolikt 1800-tal, stukatspetsar med liten yxa och hake, på svartmålad stång, total längd 220 cm

skador

Vapen/Medaljer

Rum 14

Hillebarder

Budhistorik (16 bud)
1110830
1110383
1110383
1 900
1110656
1 800
1110383
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.