Otto Stotz oljemålning

225832

STOTZ, Otto (Tyskland, 1805-1873): Hästar och ryttare i landskap, signerad, olja på duk, 47x58 cm
PROVENIENS: Prins Alfred von Montenuovo, Wien (enligt uppgift på baksidan)
Häringe slott, Södermanland

Ändringar/tillägg
Signed, oil on canvas

Konst, Måleri

Rum 4

Otto Stotz oljemålning

Budhistorik (10 bud)
1110244
1109741
3 800
1107349
3 600
1105192
2 800
1104525
2 600

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.