Sebastian Matta färgakvatint

225767

MATTA, Roberto Sebastien (Chile, 1911-2002): ur Hom'mere (1974), signerad och numrerad 16/100, färgetsning tryckt på japanpapper, 49x37,5 cm

Ändringar/tillägg
Signed and numbered. Colour aquatint.

Rum 5

Sebastian Matta färgakvatint

Budhistorik (19 bud)
1112191
4 400
1105120
4 200
1112187
1105120
3 800
1112185
3 600

Slutpris SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.