Pelle Molin oljemålning

225742

MOLIN, Pelle (1864-1896): tillskriven, stockhomsmotiv, olja på duk, osignerad, 32x24 cm
Proveniens: Inköpt 1914 utav länsman Lokrantz Härnösand

Färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 5

Pelle Molin oljemålning

Budhistorik (18 bud)
1109795
1 300
1109750
1109640
1109541
1109638

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.