Olaf Gulbrandsen oljemålning

225673

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900): Fartygsporträtt av lastångaren "Jemtland" från Göteborg, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, Kra, 1913, olja på pannå, i livbojsformad ram, total diameter 23 cm

Ramen med brusten limning, färgavskav

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Monter 5

Olaf Gulbrandsen oljemålning

Budhistorik (17 bud)
1120952
1 600
1120943
1119660
1 400
1116572
1 300
1115520

Slutpris SEK:
1 600
164 EUR, 187 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.