Axel Nilsson oljemålning

225614

NILSSON, Axel (1889-1981): I kupén, signerad Axel Nilsson, olja på duk fäst på pannå, 61x50 cm;
UTSTÄLLD: Nutida svensk konst, Kunstmuseet, Köpenhamn 1942

Konst, Måleri

Rum 8

Axel Nilsson oljemålning

Budhistorik (9 bud)
1112145
4 600
1112106
4 400
1112047
4 200
1112045
1106904
3 800

Slutpris SEK:
4 600
473 EUR, 539 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.