Dosor bläckhorn i silver

225544

DOSOR, 3 st, BLÄCKHORN, daterad 1803, silver, delvis invändigt förgyllda, daterade 1799 resp 1838 resp 1861, dosornas längd ca 7-8,5-9, bläckhornet 4,5 cm

Smärre bucklor förekommer

Silver

Monter 9

Dosor bläckhorn i silver

Budhistorik (30 bud)
1108611
3 200
1108610
1108581
2 800
1108599
2 800
1108581
2 600

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.