Einar Forseth skisser

225512

FORSETH, Einar (1892-1982): (4) Skisser/förslag till gobeläng i världskyrkorådets samlingssal i Géneve ", signerad och daterad E Forseth, blandteknik, 57x102, 56x102, 55x99, 54x98 cm; oramade, i mapp
PROVENIENS: Konstnärens familj,

Skador

Konst, Måleri

Kundcenter

Einar Forseth skisser

Budhistorik (4 bud)

1103305
1103302
1100234
1099907

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.