Einar Forseth skisser

225511

FORSETH, Einar (1892-1982): (4) Skisser/förslag - Engelska Kyrkan (världskriget), 2 signerade, 1950-tal, blandteknik, 120x48, 82x46, 141x47 samt 119x44 cm; oramade, i mapp
PROVENIENS: Konstnärens familj,

Skador

Konst, Måleri

Kundcenter

Einar Forseth skisser

Budhistorik (1 bud)

1100236
2014-01-14 22:38:54

2014-01-21 kl 15:07
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.