Skrivbord i empirestil

225501

SKRIVBORD med läderklädd skiva, empirestil, omkring 1900, mahognyfanér med bronsbeslag och lejontassar, höjd 77, 130x70 cm

Slitage, lådinredning fattas i den ena hurtsen, den andra hurtsen med skador på lådor

Rum 4

Skrivbord i empirestil

Budhistorik (32 bud)
1108421
9 200
1108430
9 000
1108421
8 800
1108428
8 600
1108421
8 400

Slutpris SEK:
9 200
946 EUR, 1 077 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.