Waldemar Lorentzon olja

225490

LORENTZON, Waldemar (1899-1984): "Efter kallt bad", signerad Lorentz, även signerad och daterad a tergo 1972, olja på pannå, 19,5x33,5 cm

Färgbortfall

Konst, Måleri

Monter 9

Waldemar Lorentzon olja

Budhistorik (10 bud)
1107464
10 500
1107460
10 000
1107458
9 000
1107445
8 200
1102852
8 000

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.