Slagbord 1700-tal

225486

SLAGBORD, 1700-tal, Gotland, gråmålat, höjd 73, 102x187 cm
Proveniens: Renoverat av Skansens kulturhistoriska avdelning

Fällskivorna senare, renoverat och kompletterad, ytskador

Rum 6

Slagbord 1700-tal

Budhistorik (21 bud)
1108435
1108446
3 800
1108435
3 600
1108443
3 400
1108435
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.