Spelbord 1800-tal

225471

SPELBORD, 1800-talets första hälft, fanérat i mahogny, intarsiadekor, invändig grön filtklädsel, ljushållare, höjd 78, 87x44 (+44) cm

Fanérlagningar, fläckar, ytskador, en ljushållare saknar listdel

Rum 6

Spelbord 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
1108627
1108626
950
1108625
900
1108624
850
1108620

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.