Hästutsmyckning Osmansk

225452

HÄSTUTSMYCKNING, Osmanska riket, omkring 1900, mässing och vitmetall, delvis gjuten, delvis i filigran, genombruten dekor med karneolsten, korall samt glas
A SET OF OTTOMAN HORSE GARNISHMENT, around 1900, brass and white metal; some decor is missing, minor damages and repairs

Dekorelement saknas, smärre skador och lagningar

Diverse

Hästutsmyckning Osmansk

Budhistorik (12 bud)
1109588
1 900
1109589
1 800
1109588
1 700
1109586
1 600
1109586

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.