Robert Rauschenberg, Cunningham Relief

225433

RAUSCHENBERG, Robert (1925-2008): Cunningham relief, akvatint och relieftryck, 1974, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg -74, 51/100
Ur sviten The Merce Cunningham Portfolio. Blindtämpel Untitled Press.
I. 70,5 x 55,5 cm S. 76 x 56,5 cm; oramad

Ändringar/tillägg
Aquatint and embossing, 1974, signed, dated and numbered. In very good condition, unframed.

Rum 8

Budhistorik (9 bud)
1107966
5 000
1107965
1107595
1 600
1107579
1106123
1 400

Slutpris SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.