Lykta 1800-tal

225382

LYKTA, Louis XVI-stil, 1800-tal, för fyra ljus, förgylld brons, dekor av ekollon, girlanger och tofsar, behängd med droppar, krönt av glasdisk, höjd 82 cm

Smärre slitage

Belysning, Taklampor

Lykta 1800-tal

Budhistorik (27 bud)
1108808
23 000
1108806
22 000
1108803
21 000
1108801
20 000
1108798
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.