Sjöofficerssabel

225363

SABEL, svensk, m/1878 för sjöofficer, svärtad läderbalja med mässingsbeslag, längd 87 cm

Renoverad, slitage och skador samt trög balja

Vapen/Medaljer

Monter 7

Sjöofficerssabel

Budhistorik (9 bud)
1101065
2 400
1106804
1101065
1 900
1100335
1 800
1100335

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.