Golvvas Karl Lindström för Rörstrand

225320

GOLVVAS, Karl Lindström, Rörstrand 1900-talets början, målad dekor av skator på tallgren i svart, vitt och grönt mot blåtonad fond, signerad KL Rörstrand samt inpressat S2, höjd 55 cm

Keramik/Porslin

Rum 3

Budhistorik (10 bud)
1106736
6 000
1106728
5 000
1106430
1105926
2 600
1105388
2 400

Slutpris SEK:
6 000
572 EUR, 644 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.