Kista barock

225303

CASSONE, !6/1700-tal, valnöt, låsbart lock, skuren dekor av bl a dubbelörn och acantusslingor, höjd ca 57, 155x54 cm, nyckel finns

Skador och maskhål

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 14

Kista barock

Budhistorik (22 bud)
1106895
7 600
1106852
7 400
1106837
7 200
1106851
7 000
1106837
6 800

Slutpris SEK:
7 600
781 EUR, 890 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.