Tallrikar i porslin

225302

TALLRIKAR, 2 st snarlika, porslin, Nikolai I:s tid, Kejserliga Porslinsmanufakturen i St. Petersburg, polykrom dekor med vinrankor och mittblomma, förgyllningar, diameter ca 25 cm

Omfattande lagningar på en, nagg på den andra

Keramik/Porslin

Monter 29

Tallrikar i porslin

Budhistorik (5 bud)
1110045
650
1109018
600
1109018
1109000
1107729

Slutpris SEK:
650
67 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.