Kaffekanna silver 1800-tal

225221

KAFFEKANNA, silver, Carl Petter Norlin, Malmö 1838, handtag och lockknopp i svärtat trä, pipen med avslut i form av örn, höjd 21 cm, total vikt ca 680 g

Smärre bucklor, lockknoppen med skada, ägarmonogram under handtaget.

Silver

Monter 2

Kaffekanna silver 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

1097002
3 400
1096969
3 200
1096968

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.